fotobudka

Hit na wesele

Jeśli ktoś szuka jakiegoś wielkiego hitu, który byłby w stanie zaskoczyć gości weselnych to jest na to rozwiązanie. Tym rozwiązaniem jest [wizualizacje wnętrz z Krakowa https://marengo-architektura.co czytaj więcej »

części samochodowe

Jak obniżyć koszt naprawy samochodu

Każdy samochód, nawet ten, który dopiero co wyjechał z salonu, narażony jest na usterki, które mogą wynikać nie tylko ze sporego wyeksploatowania niektórych podzespołów, ale także wad fabrycznych. By czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE katowice

Pozycjonuj szybko

Pozycjonowanie robi karierę Od kilku lat skuteczne pozycjonowanie stron internetowych robi karierę. Coraz więcej osób wybiera takie pozycjonowanie, aby móc osiągnąć sukces. Wiele osób szuka rozwiąza czytaj więcej »

Taśma PAKOWa VIBAC

Jaką wybrać taśmę do pakowania?

Trzeba będzie potraktować ten temat bardzo poważnie, bo jeśli taśma nie będzie zbyt dobrej jakości to niestety, ale to, co będzie zapakowane w pudełku czy jakimkolwiek innym opakowaniu nie będzie be czytaj więcej »

wYCENA środków trwałych

Dopasowane finansowanie

Za każdym razem powinniśmy się oczywiście także zastanowić nad tym jak tutaj prowadzić biznes jeszcze bardziej pragmatycznie. Oczywiście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do rozmaitych specjalistów, czytaj więcej »

KANCELARIA ADWOKACKA Krosno

Prawo

Na temat prawa najwięcej będzie miała do powiedzenia , która zajmuje się tym praktycznie codziennie. Taka kancelaria reprezentuje swoich klientów wszędzie gdzie tylko jest taka możliwość. Jeśli inter czytaj więcej »

noclegi w ląDKU Zdrój

Dobre noclegi dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym gdzie wynająć noclegi będąc w Lądku Zdrój? Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka oczywista. Większość z was powinna poszukać takic czytaj więcej »

psycholoG szczecin

Gdzie znaleźć dobrego specjalistę?

Mnóstwo osób dzisiaj niestety cierpi na problemy dnia codziennego często jeśli do tego dochodzi śmierć bliskiej nam osoby nie jesteśmy w stanie się pozbierać. Niestety bywa tak że po prostu tego nie czytaj więcej »

śniadanie dla Ucznia

Odpowiednie śniadanie to obowiązek każdego ucznia

Chciałbym powiedzieć o pewnym obowiązku każdego ucznia. Nie mam na myśli jednak odrabiania lekcji co jest bez wątpienia takim obowiązkiem. Mam na myśli coś, co jest równie ważne jak odrabianie lekcji czytaj więcej »

WYCENA środka trwałego

Czym są środki trwałe?

Praktycznie każdy przedsiębiorca i biznesmen posiada w dzisiejszych czasach pewne środki trwałe. Ogólnie uznaje się, że są one po prostu rzeczowymi składnikami całego majątku. Stanowią zatem całkowit czytaj więcej »

 

Jak obniżyć koszt naprawy samochodu

części samochodowe

Każdy samochód, nawet ten, który dopiero co wyjechał z salonu, narażony jest na usterki, które mogą wynikać nie tylko ze sporego wyeksploatowania niektórych podzespołów, ale także wad fabrycznych. Być może nie zdarzają się one zbyt często, ale jeśli mamy pecha, to również i nas może spotkać taka przykra niespodzianka. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak obniżyć koszt naprawy uszkodzonego pojazdu?

Naprawa nie musi być droga

W przypadku, gdy nowy samochód ulega awarii i jest jeszcze na gwarancji, każdy wie, co ma robić. Odstawiamy auto do autoryzowanego serwisu i czekamy na naprawę. Problem pojawia się w momencie, gdy spowodowaliśmy wypadek i nie mieliśmy opłaconego ubezpieczenia autocasco. Naprawa w ASO wchodzi oczywiście w grę, ale wymiana części może okazać się bardzo kosztowna. Nie każdego będzie na nią stać. Zamiast załamywać ręce i decydować się na części używane, warto odwiedzić dobry sklep motoryzacyjny, gdzie kupić można https://superparts.pl/ części samochodowe w niskich cenach. Nie chodzi o jakieś tandetne zamienniki, a o markowe podzespoły, które często wykorzystywane są nawet podczas pierwszego montażu w fabryce. Decydując się na takie części i wybierając zaprzyjaźniony warsztat, można każdą naprawę przeprowadzić niskim kosztem, ale bez negatywnych konsekwencji w postaci kiepskich części.

Większość osób mimo wszystko ma ochotę maksymalnie obniżyć koszt naprawy. Nasze myśli coraz bardziej kręcą się wokół części samochodowych z rynku wtórnego. Trzeba zrobić wszystko, by takich rozwiązań nie wykorzystywać w aucie, które ma służyć nam jeszcze przez wiele lat. Wyeksploatowane, zniszczone, a czasem uszkodzone w czasie wypadku części używane nie są gwarantem bezpieczeństwa. Jeśli chcemy czuć się pewnie w naszym pojeździe i nie mieć obaw, że naszej rodzinie coś się stanie, to taka opcja zdecydowanie nie powinna być brana pod uwagę w żadnym wypadku. Dobre zamienniki są niewiele droższe, a gwarantują nam pełne bezpieczeństwo. Co ważne, posiadają gwarancję, więc w razie usterki, możemy liczyć na darmową wymianę wadliwego podzespołu. Czy dalej chcesz montować części używane do swojego samochodu?

Na co zwrócić uwagę wybierając części samochodowe?

Decydując się na nowe części samochodowe kupione w dobrym sklepie motoryzacyjnym, niewiele nas interesuje. Pokazujemy dowód rejestracyjny, a sprzedawca wykonuje całą pracę za nas. Warto jednak przed zakupem poświęcić odrobinę czasu, by dowiedzieć się jakie firmy produkują najlepszej jakości podzespoły do naszego modelu pojazdu. Często zdarza się, że kupując zamienniki, możemy dostać podzespoły montowane w fabrykach w trakcie pierwszego montażu. Pomimo że pozbawione są one logo producenta naszego auta, to ich montaż zagwarantuje najlepszą wytrzymałość. Trudno uwierzyć, że takie części w dobrym sklepie internetowym dostać można często w cenie niższej o kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt procent.

dobre części samochodowe

Skąd tak duża różnica? Wynika ona z marży, którą narzucają sobie autoryzowane serwisy obsługi. Mając pewność, że dana część zamienna faktycznie pochodzi od konkretnego producenta, możemy śmiało ją kupić bez obaw o jej wytrzymałość.

Pamiętajmy, by kupując części samochodowe zwrócić szczególną uwagę na ich dopasowanie. Zanim ubrudzimy nową część smarem lub w jakikolwiek sposób porysujemy, warto dokładnie zmierzyć, czy otrzymany w sklepie produkt jest identyczny z częścią, którą mamy zamiar wymienić. Zdarzają się sytuację, gdzie teoretycznie taka sama część po przymierzeniu okazuje się nieco różnić. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie należy się przejmować i wpadać w panikę, bo dobry sklep motoryzacyjny bez trudu przyjmie zwrot lub przeprowadzi wymianę na część, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Najpewniejszym rozwiązaniem jest zabranie starej części do sklepu i dokładne sprawdzenie, czy nowa jest identyczna. Oczywiście nie zawsze można to zrobić, ale jeśli mamy taką możliwość, to warto stosować ten prosty sposób.

Pamiętajmy, że dobrej jakości zamienniki niczym nie różnią się od podzespołów oryginalnych, kupowanych w autoryzowanych serwisach obsługi.